Web Siteme hoşgeldiniz, 18 Temmuz 2024
Anasayfa » Genel » Arçelik Mağazası Tarafından Resmen DOLANDIRILDIK

Arçelik Mağazası Tarafından Resmen DOLANDIRILDIK

Arçelik Mağazası Tarafından Resmen DOLANDIRILDIK

DÜZELTME 2 : 09.12.2019 tarihinde Arçelik yetkili servisi çamaşır makinesini getirdi. Sağ sol ve ön kısım yenisiyle değişmiş. Keşke şu olayı en başta yapsaydı da iyi ki Arçelik almışız diyerek burada olumlu olarak yazsaydık. Ama yine de teşekkür ediyorum…

DÜZELTME : 28 Kasım 2019 tarihinde Arçelik Eskişehir Yetkili servisi arayarak ocak hariç diğer ürünlerin garanti süresinin 7 yıl olarak güncellendiğini belirtti. Ne olduğunu anlamadım daha önce defalarca söylememe rağmen yapmayan Arçelik kendisi arayarak garanti süresini 7 yıl yaptıklarını belirtti. Çamaşır makinesinin de sorununu iletince ürünün kasa değişimi için yetkili servis götürdü. Gelince detayları yazarım…

——————————————————————————————————————–

31.10.2015 tarihinde Eskişehir Torunlar (Doktorlar Cad.) Arçelik bayisinden Buzdolabı, Bulaşık makinesi, Çamaşır makinesi ve Ankastre set olmak üzere 5 parça ürün aldım. Alırken de Bosch ile Arçelik firması aynı fiyatları verdi. Bende yerli olmasından ve 7 yıl garanti kampanyası olduğunu belirtmeleri üzerine Arçelik firmasını tercih ettim (Etmez olaydım) Neyse 7 yıl garantili diye aldık ürünleri ödemesini de yaptık, 12.03.2016 tarihinde eve montajı için yetkili servis geldi, ürünleri tek tek kurdu. Bu arada bende sohbet ediyorum arkadaşla 7 yıl garanti yapılacak vs diye söyledim. Oda “yok abi 3 yıl yapılıyor garanti” dedi. Bende alırken bu şekilde söylendi siz bir merkezinizle görüşün diye belirtince birisini aradı. 5dk sonra geldi “tamam abi 7 yıl yapılacakmış garantileri” diyerek kurulumu tamamladı ve gitti.

Daha sonra bi gün banyoda bulunan çamaşır makinesinin alt kısmı gözüme çarptı, elimle bir yokladım alt kısım dökülmeye başladı. Çürümüş makine sol alt kısım boydan boya çürük(Resimlerini alt tarafta görebilirsiniz). Neyse aradım müşteri hizmetlerini 3 yıllık makine çürüdü nasıl yapacaz dedim. Arkadaş da “garantisi dolmuş ürünlerin ama yetkili servisi yönlendirelim bi kontol etsinler” dedi ve 04.11.2019 tarihinde sabah saat 9 ile 11 arasında geleceklerini belirterek çağrı oluşturdu. (7 yıl garantili olması gerektiğini arkadaşa da söyledim sistemlerin farklı olduğunu yetkili serviste 7 yıl gözükebileceğini belirtti.) Ertesi gün sabah 9:30 civarı yetkili servis aradı, ürünlerin garantisi olmadığı için 50TL karşılığında geleceklerini değilse gelmeyeceklerini belirtti. Ürünlerin 7 yıl garantili olması gerektiğini bu kişilere de belirttim fakat hiç oralı olmadılar bende kapattım telefonu..

Tekrardan Müşteri hizmetlerini aradım ve durumu izah ettim şikayet oluşturdular ve aramalarını beklemeye başladık. Bu arada aynı günün akşamı ürünleri aldığım mağazaya gittim. Durumu onlara da anlattım. Onlarda ürünü aldığım tarihte böyle bir kampanya olmadığını dolayısı ile satışçı arkadaşın yanlış bilgilendirme yaptığını, satan arkadaşın da işten ayrıldığını belirterek yapabilecekleri bir şeyin olmadığını söylediler. Bende hadi satışçı arkadaş yanlış bilgilendirme yaptı diyelim gelen yetkili servis bir yeri aradı ordan teyit aldı diye belirttim ama derdimi anlatamadım arkadaşlara.

Nihayet 08.11.2019 tarihinde genel müdürlükten aradığını belirten bir bayan aradı. Oda ezberletilmiş gibi o tarihte böyle bir kampanyanın olmadığını dolayısı ile bir şey yapamayacaklarını belirttiler. Durumu yine izah etmeye çalışsam da nafile anlatamadım. Yapabilecekleri hiç bir şey yokmuş…

Şimdi diyebilirsiniz ki kardeşim yazılı garanti belgesi niye almadın. Gelen yetkili servis elinde pos cihazına benzer aletle geliyor. Ayrıca tamam abi 7 yıl demesinin üzerine ben ne diyeyim de ne alayım. Adam “sistemde çıkıyor abi” diyor.

Yani kısacası Arçelik mağazası tarafından dolandırılmış durumdayım, Arçelik firması da bu duruma göz yummakta belki de işlerine geliyor. Kim bilir kaç kişiye daha aynı yöntemle ürün sattılar. Şimdi Çamaşır makinesinin 3 yılda çürüdüğüne mi yanayım, 7 yıl diye aldığım ürünlerin garantisinin olmadığına mı!

Bir daha Arçelik ürün almam, aldırmam mağazasının içerisine bakmaya bile girmem….

Çamaşır Makinesinin çürümüş olan kısımlarını aşağıda görebilirsiniz…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz