Merhaba arkadaşlar adım Orçun, mekanın sahibiyim 11 Aralık 2023

Hakkımda

İlkokul Lise Dönemi

Orçun SAYGIN 1988 yilinda Eskisehir’de dogdu.Barbaros Ilkögretim okulunu bitirdikten sonra resim üzerine el yatkinligi bulunan Saygin, Güzel Sanatlar Lisesi Resim bölümüne girebilmek icin mülakatlara girdi.Burada kendisini begendiremedi ve Tepebasi Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar bölümüne puani tutmasina karsin ufak bir yanlisliktan dolayi Elektronik bölümüne kaydini yaptirdi.

İlk seneyi burada okuduktan sonra gerekli olan not ortalamasini tutturup Yunusemre Teknik Lisesi’ne gecis yapti.4 senelik lise ögrenimini burada tamamlayan Saygin, 4. siniftayken güzel bir bitirme projesinede imzasini atti.Ayrica yaz tatillerinde bos durmayarak Savronik A.S. firmasinda sürekli staj gördü ve kendini gelistirdi.

Üniversite Yılları

Mezun olduktan sonra 2006 yilinda Astsubay olmak icin mülakatlara gitti.Burada da istedigi sonucu alamayan Saygin, Anadolu Üniversitesi Rayli Sistemler Elektrik – Elektronik Teknolojisi programina kaydini yaptirdi.2 yil burada ögrenim gören Saygin T.C. Devlet Demiryollari’nda stajini tamamladiktan sonra 3.00 ortalama yaparak 2008 yilinda Onur ögrencisi olarak mezun oldu.

Daha sonra lisans ögrenimine devam etmek icin Anadolu Üniversitesi Iktisat Fakültesi Iktisat bölümüne kaydini yaptirdi ve KPSS sinavina girdikten sonra bir süre alim olmadigindan dolayi 1.5 yil kadar acikta kaldi.Bu süre zarfinda dügün salonlarinda profesyonel kameramanlik yapti ve eskici pazarinda eski aletler satarak ticareti ögrendi.Hic bir zaman issiz kalmaktan korkmayan ve issizligin oldugunada inanmayan Saygin, web üzerine hic bir egitim almamis olmasina karsin kendi meraki üzerine programlama dilini ögrendi ve kendini gelistirmek icin basit siteler yapti.

ve İş Hayatı

Daha sonra 2010 yilinin Ocak ayinda T.C. Devlet Demiryollari’na Tren Teskil Memuru olarak kücük bir ilceye atamasi yapildi ve 21 yasinda devlet memuru oldu. Burada hizmetini halen sürdürmekte olan Saygin, 2009 yili sonlarina dogru TeknikPaylasim.Com sitesini kurdu ve kisa sürede reklamsiz bir sekilde 7000 civari üyeye ulasti. Ayrica 2011 yili Mayis ve Eylül aylarinda 2 önemli proje gerceklestirerek bugüne kadar ki birikimlerini konusturdu ve bu iki projeyi de hicbir ücret talep etmeksizin T.C. Devlet Demiryollari’na armagan etti.

2012 yilinda Anadolu Üniversitesi – Iktisat bölumunden mezun olarak lisans öğrenimini tamamladi. 2013 Temmuz ayında kurum içinde açılan sınavda başarılı olarak TCDD Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına ataması yapıldı ve 2013 Ekim ayından itibaren görevini TCDD Bilgi İşlem Dairesinde sürdürmektedir.

Saygı ve Sevgilerimle…